Dlaczego mocna torba papierowa jest lepsza od słabej?

Ekologiczne torby papierowe można podzielić na dwie kategorie – słabsze (wykonane z cieńszego papieru) mocniejsze (wykonane z grubszego papieru). Na pewno każdego z nabywców toreb interesuje wersja jak najbardziej ekonomiczna (czyt. najtańsza). Tylko czy oszczędność kilku groszy (bo różnica w cenie między cieńszym papierem a grubszym wynosi tylko kilka groszy na sztuce) jest naprawdę oszczędnością. Biorąc pod uwagę wytrzymałość torby często nie zastanawiamy się nad dodatkowymi długofalowymi aspektami z nią związanymi. Po pierwsze torby papierowe są również nośnikiem reklamy, dlatego też nadruk firmowy Państwa sklepu, butiku, galerii, loga firmowego, czy wszelkiego rodzaju innego hasła reklamowego będzie pracował nad Państwa wizerunkiem tak długo jak klient będzie mógł używać tą torebkę. A mając torbę mocną zapewne skorzysta z niej wielokrotnie idąc na zakupy do kolejnego sklepu. Klienci coraz częściej pozwalają sobie na noszenie toreb wielokrotnego użytku by nie kupować toreb papierowych lub co najgorsze foliówek.

Drugi aspekt to wizerunek Państwa firmy. Proszę sobie wyobrazić jak będzie postrzegał Państwa firmę klient, któremu zakupy wylecą na chodnik rozbijając się przez słabej jakości torbę. Nikt nie może sobie pozwolić ani na stracenie tego klienta ani tym bardziej na utratę wizerunku firmy poważnej, ekologicznej, a przede wszystkim profesjonalnej.

A może jednak warto zaoszczędzić ?

Czy warto ryzykować utratę zarówno klienta jak i wizerunku firmy dla tych kilku groszy? Czy w dłuższej perspektywie jest to opłacalne? Czy w ogóle ktoś patrzy na to w ten sposób – długofalowo??? Nie chodzi tu też o to by na reklamę, w tym na nadruk na torebkach papierowych wydawać fortunę, by brać kredyt tylko po to by zaistnieć. Należy wypośrodkować pomiędzy najwyższą jakością, a przyzwoitą ceną. Nie ma znaczenia czy zakup tych toreb będzie finansowany bezpośrednio z budżetu firmy, czy zostanie sfinansowany pośrednio przez klientów. Ważne jest to by wizerunek Państwa firmy w tym kierunku nie ucierpiał.